Dag juf Marjolein
Dat hoorde de juf best vaak vorige week, toen ze afscheid nam van de leerlingen van basisschool De Rosmolen in Ulvenhout. Juf Marjolein (56) werkte 28 jaar op deze leuke school. De wijkminSterren uit het dorp, Roos, Rosalie en Babette, wilden graag de juf interviewen.
Warm bad
We vragen de juf wat ze nou zo leuk vond al die jaren op De Rosmolen? “Ik vond het hier een groot warm bad. Het is een heel groot en gezellig dorp met fijne kinderen. De school is niet zo groot, dus je kent iedereen en daardoor is het extra gezellig.” Juf Marjolein vertelt ons waarom ze afscheid neemt op onze school en dat is best een beetje verdrietig. “Door de diabetes type 1 (lada) ben ik gestopt met lesgeven. Ik wilde zo graag nog les blijven geven, maar helaas lukt dat niet meer. Begin februari in 2022 kwam ik erachter dat ik diabetes heb. Voor mijn diabetes was ik gewoon normaal hoor, nou ja normaal dat ben ik nooit geweest, ik ben heel gek hoor”, lacht juf Marjolein.
Maar wat is nou diabetes?
Diabetes is het moeilijke woord voor suikerziekte. We leggen het kort even uit: Een auto heeft brandstof nodig om te bewegen, net als het lichaam suiker nodig heeft om te werken. Als de auto kapot is, kan hij de brandstof niet meer gebruiken. Hetzelfde geldt voor mensen met diabetes, die geen suiker meer kunnen gebruiken als brandstof, omdat hun alvleesklier niet goed werkt.
Boodschap
Juf Marjolein heeft nog een boodschap voor alle kinderen op onze school? “Geniet van de fijne tijd op deze leuke school en blijf zoals je bent: een mooi mens, een mooi kind!”
.