Onze nieuwe fietsstraat: veilig of toch niet?
De leerlingen van basisschool Boeimeer aan de Jan Nieuwenhuyzenstraat hebben een nieuwe fietsstraat. Eerder hadden de wijkminiSters al goede ideeën over hoe ze graag de straat voor hun school anders wilden hebben. En anders is de straat zeker geworden. “Mooi, maar ook soms een beetje chaos en soms nog een beetje gevaarlijk”, zegt Gijs. “De straat is best smal geworden en je zou denken dat de fietsers veel ruimte hebben, maar sommige auto’s rijden nog best dicht langs ons heen”, legt Noud uit.
Straatlantaarns
Yfke merkt op dat de straatlantaarns in de weg staan, deze staan op straat in plaats van op de stoep. “Dat vind ik een beetje raar, zo is er bijna geen ruimte voor de fietsers en auto’s.” Peter werkt bij de gemeente Breda en Bram is projectleider. Zij vertellen dat er inderdaad een foutje is geweest bij afdeling vergunningen, maar dat deze week de lantaarnpalen van de straat worden verwijderd en verplaatst worden naar de stoep. Jippie!
Zebrapad
Juf Petra wil graag dat haar leerlingen veilig over kunnen steken. “Een fietsstraat moet volgens mij een plek zijn waar je als kind gewoon kunt fietsen en of oversteken zonder steeds bang te zijn dat er iets gebeurt.” Zij wil graag voor het zebrapad iets geplaatst, bijvoorbeeld een hekje, waardoor de kinderen niet zo snel kunnen oversteken.”Bram gaat die tip zeker meenemen. Jippie!
Maar waarom een hekje of iets van kunst? “Het zebrapad grenst bijna aan het schoolplein en daar steken de peuters vaak over om naar de gymzaal te gaan. En er zijn er weleens die rennen vanuit het schoolplein naar de overkant! Het zou geweldig zijn als daar iets aan wordt gedaan, voorheen stonden er ook hekjes”, legt Petra uit.
Volgens de wijkminiSterren Noud, Gijs, Doris en Yfke en juf Petra is de nieuwe fietsstraat mooi, maar er is nog wel wat werk te doen voordat zij hem echt helemaal veilig vinden. Wordt dus vervolgd.













