Met wethouder Marike op zoek naar kunst in de wijk Belcrum
De wijkminiSterren uit de wijk Belcrum gaan samen met wethouder Marike de Nobel een rondje doen door hun wijk. De wethouder van cultuur is op uitnodiging van de kids naar hun wijk gekomen. Selah, Philou, Floris en Mohamad willen graag meer kleur in hun wijk, maar zeker ook meer kunst.
Mozaïekbankje
“Kunst speelt een belangrijke rol in de ontwikkeling van kinderen. Door zelf te tekenen, schilderen en of muziek te maken, leren kinderen hun fantasie te gebruiken”, lacht Marike.
Maar wat is nou precies kunst; een groot beeld van steen? “Nee, dat is geen kunst”, lacht Floris. “Dit is kunst!” Philou wijst naar mozaïekbankje. Het vrolijk gekleurde bankje staat naast het saaie grasveld aan het Pastoor Pottersplein. “Hier mag heel veel meer kleur komen, het liefst heel veel bloemetjes!”
Bloemenweide
De wijkmininiSterren lopen samen verder met Marike en even verderop is een hele laan vol bloemen en groen. Marike weet echt heel veel van bloemen en insecten: “Een wilde bloemenweide kan honderden insecten aantrekken. Dat maakt de natuur kleurrijk, levendig en groen”, weet de wethouder.
Om hun wijk gezelliger te maken, spreken ze met de wethouder af om na de zomervakantie naar het Stadskantoor te komen. Daar worden de ideeën van de wijkminiSterren dan verder besproken.
Dus huiswerk kids: Wat vinden de bewoners rondom het Pastoor Pottersplein om meer kleur, bloemen en planten te krijgen? En welke muur en straat krijgt kunst, bijvoorbeeld een muurschildering? Aan de slag dus en… zoals we altijd zeggen; wordt vervolgd.
Dank je wel Marike voor de gezellige middag en tot na de zomervakantie.








